NEDEN İZLENMELİ? Prof. Dr. Ayşe Buğra (Boğaziçi Üniversitesi), Prof. Dr. Timur Kuran (Duke University), Prof. Dr. Şevket Pamuk (Boğaziçi Üniversitesi) ve Prof. Dr. Dani Rodrik (Harvard University) “Salgın Sonrası Küreselleşme ve Gelişen Ülkeler” başlığı altındaki çevrimiçi seminerde “Salgın sonrası dünyada neler değişecek? Yeni bir dünya mı kurulacak? Yoksa salgın öncesi var olan eğilimlerle yaşamaya devam mı edeceğiz? Özellikle gelişmiş ülkelerde alınan önlemler devlet ve sivil toplum dengelerini değiştirecek mi?” sorularına yanıtlar aradı.

İzleme süresi: 1 saat 28 dakika

Bilim Akademisi üyeleri Prof. Dr. Ayşe Buğra (Boğaziçi Üniversitesi), Prof. Dr. Timur Kuran (Duke University), Prof. Dr. Şevket Pamuk (Boğaziçi Üniversitesi) ve Prof. Dr. Dani Rodrik (Harvard University) katılımı ile kovid-19 pandemisi sonrası küreselleşme konusu tartışıldı.

Salgın sonrası dünyada neler değişecek? Yeni bir dünya mı kurulacak? Yoksa salgın öncesi var olan eğilimlerle yaşamaya devam mı edeceğiz? Özellikle gelişmiş ülkelerde alınan önlemler devlet ve sivil toplum dengelerini değiştirecek mi?

Salgın sonrasına küreselleşme ve gelişen ülkelerdeki etkileri üzerine dört önemli isimden sunumlar geçtiğimiz ay içerisinde Bilim Akademisi bünyesindeki çevrimiçi seminerde gerçekleşti.

Bir Yorum Yazın